Wycieczka do Fabryki Armatur "Swarzędz" w ramach projektu "Mój zawód- Moja przyszłość"

Dnia 30 października w ramach projektu „Mój zawód – Moja przyszłość” zwiedziliśmy Fabrykę Armatur „SWARZĘDZ” . Uczniowie klasy 8b, 8c i 8a pod opieką doradcy zawodowego mieli okazję zobaczyć jak wytwarza się odkuwki mosiężne, brązowe, aluminiowe, stalowe, pierścienie synchronizatora skrzyni biegów, zawory do butli na gaz propan-butan. Jest to firma o ponad 70-letniej tradycji, wywodzącej się jeszcze z produkcji wyrobów armatury przemysłowej – zasuw, kurków, zaworów. Ostatnie dwie dekady  działalności tej firmy to jednak okres znacznej specjalizacji oraz inwestycji w produkcji elementów kutych, odkuwek matrycowych wykonywanych z metali kolorowych oraz stali. Dzięki stałemu unowocześnianiu parku maszynowego, automatyzacji procesów kucia, zakupie specjalistycznych obrabiarek, wyroby tej firmy mogą z powodzeniem konkurować nie tylko na rynku krajowym ale i globalnym. Eksportują ponad 40% produkcji m.in.: do Włoch, Francji, Niemiec, Szwecji, Portugalii, USA, Czech, na Litwę, Łotwę i do Estonii.