Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Brzechwy w Swarzędzu

Warsztaty plastyczne z Astrą

 

20 lutego 2019 r. nauczyciel bibliotekarz z naszej szkoły uczestniczył w warsztatach z Astrą. 

Relacje z tego wydarzenia poniżej ze strony www Biblioteki Pedagogicznej

"Warsztaty plastyczne dla nauczycieli

20 lutego 2019 r. Biblioteka Pedagogiczna w Swarzędzu zorganizowała warsztaty plastyczne pod hasłem „ASTRA inspiruje, czyli jak pokolorować świat dziecka”. W tajemniczy świat plastyki wprowadziła wszystkich, przedstawicielka grupy ASTRA, pani Maria Olizar-Zakrzewska.

 

Szkolenie odbyło się w udostępnionej przez Bibliotekę Publiczną czytelni, a udział w nim wzięli nauczyciele szkół i przedszkoli oraz pracownicy bibliotek. Uczestnikom warsztatów zaprezentowano pomysły na urozmaicenie pracy z dziećmi poprzez zastosowanie farb, plasteliny, gliny i wielu innych materiałów plastycznych oraz pokazano, jak pozytywnie wpływać na rozwój artystyczny dzieci, a także jak wykorzystywać plastykę w terapii. Osoby biorące udział w spotkaniu zapoznały się z różnymi technikami plastycznymi, takimi jak: rysunek, malarstwo oraz modelowanie przestrzenne, a także wypróbowały wybrane produkty plastyczne, przećwiczyły różne technik, w wyniku czego powstało wiele ciekawych prac.

 

 

 

Na zakończenie spotkania każdy z uczestników otrzymał certyfikat potwierdzający udział w warsztatach, poradnik z wieloma praktycznymi rozwiązaniami oraz drobny upominek w postaci materiałów plastycznych."