Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Brzechwy w Swarzędzu

Spotkanie z pisarką Renatą Piątkowską

Dnia 7 marca b.r. klasa 3c wraz z wychowawcą oraz z nauczycielami bibliotekarzami uczestniczyli w spotkaniu autorskim ze znaną pisarką dla dzieci Renatą Piątkowską. Spotkanie odbyło się w Bibliotece Publicznej w Swarzędzu.

Celem spotkania było propagowanie czytelnictwa wśród dzieci oraz zapoznanie z twórczością pisarki. Ewenementem imprezy był udział zawodowego lektora, pani, która obrazowo interpretowała fragmenty czytanego tekstu. Autorka przybliżyła dzieciom proces powstawania jej książek oraz ilustracji do nich wymyślanych. Opowiedziała skąd czerpie inspiracje i pomysły do pisania nowych pozycji. Szczególną uwagę zwróciła dzieciom na potrzebę regularnego czytania wartościowych tekstów, na kształtowanie języka wypowiedzi oraz wzbogacania słownictwa dzieci.

Potem był czas na pytania od uczniów oraz wspólne zdjęcie z pisarką. Na zakończenie imprezy pisarka składała autografy w książkach i na wcześniej przygotowanych dyplomikach.

Myślimy, że żywy kontakt z twórcą najbardziej zachęci dzieci do sięgnięcia po jej utwory oraz wskaże ciekawy sposób spędzania czasu przy interesującej lekturze.