Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Brzechwy w Swarzędzu

Spektakl pt. „Magiczne Drzewo. Czerwone Krzesło”

Dnia 11 lutego nauczyciel bibliotekarz razem z wychowawcą panią Izabelą Adamską i klasami 5e i 6d wybrali się do Multikina w Poznaniu na spektakl Teatru Współczesnego w Krakowie pt. „Magiczne Drzewo. Czerwone Krzesło”. Przedstawienie opowiadało o tym co by się stało, gdybyśmy byli w stanie spełniać wszystkie swoje życzenia?! Trójka dzieciaków - Tosia, Kuki i Filip przekonają się o tym na własnej skórze!

Będzie to opowieść pełna przygód, humoru i czarujących piosenek, która przywoła na scenę całą masę magicznych sytuacji. Trójka naszych bohaterów po znalezieniu zaczarowanego czerwonego krzesła, wyrusza w podróż, której nigdy nie zapomną. Każde następne spełnione życzenie jeszcze bardziej gmatwa ich losy, ale to nie będzie mogło ich zniechęcić, jeżeli będą chcieli odzyskać swoich rodziców! Tak- odzyskać rodziców!

Spektakl ten poza warstwą przygodową ma również warstwę emocjonalną. Mamy więc tu wiele o bliskości w rodzinie i problemie braku czasu dla swoich dzieci. Mamy zwykłe lęki naszych młodych bohaterów, które pokrywają się z lękami młodej publiczności. Mamy wreszcie kwestię odpowiedzialności za swoje czyny, ponieważ możliwość spełnienia absolutnie każdego życzenia niesie za sobą bardzo poważne konsekwencje.

Spektakl ten nie jest dla każdego, nadaje się on jedynie dla osób lubiących się śmiać, mających marzenia i swoje małe lęki!