Konferencja "Podróż do przyszłości. Stacja kariera". Poznań 28.11.2019

Konferencja "Podróż do przyszłości. Stacja kariera" to wydarzenie zorganizowane przez Fundację Anioły Edukacji oraz Wydział Inżynierii Politechniki Poznańskiej, , w którym uczestniczył nasz doradca zawodowy p. Dorota Jędrzejak. Podczas spotkania uczestnicy poznali perspektywy trzech różnych światów - doradców zawodowych, pracodawców oraz studentów. Rozmawiano o najnowszych trendach na nieustannie zmieniającym się rynku pracy, oddano głos również najmłodszemu Pokoleniu, wsłuchiwano się w potrzeby i obserwacje doradców zawodowych, przedstawiono inspirujące ścieżki kariery oraz strategie HR najlepszych na rynku organizacji. Oprócz wartościowych wystąpień, odbył się również szereg warsztatów w trzech ścieżkach tematycznych. Doradcy zawodowi mieli okazję poznać trendy na rynku pracy, ścieżki rozwoju w konkretnych organizacjach, nowe narzędzia pracy w odkrywaniu potencjału młodzieży. Przedstawili również swoje potrzeby oraz budowali relacje z pracodawcami i innymi doradcami zawodowymi.

9:00-9:30 Otwarcie konferencji

9:30-10:00 Dokąd zmierzamy? - Rekrutacja przyszłości. Trendy z perspektywy firmy - lidera/eksperta rynku pracy firmy OLX Group i OLX Praca

10:00-10:30 Z kim wyruszamy w przyszłość? - Głos pokolenia Z, czyli jacy jesteśmy.

10:30-11:00 Co zabieramy ze sobą? - Potrzeby i pragnienia. Reiss Motivation Profile® - idea i narzędzie.

11:00-11:20 Przerwa

11:20-11:50 Jak zostać bohaterem swojej przyszłości? - Historia mojej kariery - gość specjalny.

11:50-12:05 "Doradztwo dla Doradcy. Wizyty studyjne doradców zawodowych w wielkopolskich przedsiębiorstwach" - przykład łączenia biznesu i edukacji.

12:05-12:20 "Ramy kwalifikacji czyli rozkład jazdy na stacji Kariera - Instytut Badań Edukacyjnych

12:20-13:00 Panel dyskusyjny "3 po 3, czyli 3 rozwiązania dla każdego z 3 największych wyzwań "Podróży do przyszłości".

13:00-13:30 Przerwa

13:30-14:10 I Blok warsztatowy w 3 grupach tematycznych

Grupa A. Social media w rekrutacjach -

Grupa B. Podróż Bohatera - gra jako narzędzie doradcy zawodowego i coacha

Grupa C.Projektowanie kariery - różne drogi - studium przypadku karier w firmie

14:10-14:50II Blok warsztatowy w 3 grupach tematycznych

Grupa D. Jak badać kluczowe kompetencje. Narzędzia dla doradcy zawodowego -

Grupa E. Kompetencja przyszłości - Jak uczyć się skutecznie?

Grupa F. Jak działa startup? - krok do własnego biznesu

14:50-15:00 Zakończenie konferencji