Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Brzechwy w Swarzędzu

Indie Express

Dnia 26 października 2018 roku w ramach współpracy między bibliotekami odbyło się spotkanie w Bibliotece Publicznej w Swarzędzu poświęcone podróży po egzotycznych Indiach. Prezentację przeprowadził pan Rafał Ławski – sportowiec maratończyk oraz podróżnik. W spotkaniu wzięła udział klasa 6d wraz z nauczycielami bibliotekarzami z naszej szkoły.

Celem spotkania było przybliżenie uczniom tak odległej kultury Dalekiego Wschodu oraz pokazanie młodzieży sposobu realizowania własnych marzeń poprzez podróżowanie, fotografowanie, opowiadanie, a tym samym poszukiwanie własnej drogi życiowej.

Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali i obejrzeli poszczególne etapy podróży, poznali najważniejsze zabytki architektury Indii, zwyczaje i wierzenia różnych warstw społecznych, a przede wszystkim wspaniałe krajobrazy majestatycznych Himalajów, czy rozległych delt rzek Indusu i Gangesu.

Spotkanie zakończyło się pytaniami naszych uczniów do podróżnika i miejmy nadzieję, że taki bezpośredni przekaz z odbytej podróży zainspiruje młodzież do poznawania świata.