Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Brzechwy w Swarzędzu

Black Friday w bibliotece szkolnej

Dnia 23 listopada nauczyciele bibliotekarze ogłosili Black Friday w  bibliotece szkolnej. W tym dniu zachęcali do wypożyczania nowości wydawniczych dostępnych w bibliotece szkolnej.

Czym jest tzw. Czarny Piątek(ang. Black Friday)?

Piątek po Dniu Dziękczynienia[a], początek sezonu zakupów przed Bożym Narodzeniem w Stanach Zjednoczonych. Od początku XXI wieku zwyczaj ten jest propagowany, z powodów komercyjnych, w coraz większej liczbie innych krajów.

W czarny piątek wiele sklepów czynnych jest w dodatkowych godzinach, niekiedy całą dobę, oferując jednodniowe okazje i zniżki. W Stanach Zjednoczonych jest on często najbardziej dochodowy dla sprzedawców w ciągu całego roku; tego dnia od wielu lat zakupów dokonuje ponad 100 milionów Amerykanów. Od roku 2016 także w Polsce jest to dzień wyprzedaży, w którym rozpoczyna się sezon przedświątecznych zakupów.

Każdy sposób jest dobry na promowanie literatury wśród dzieci i młodzieży. Mamy nadzieję, że w tym dniu, tak jak na wyprzedaże do marketów do naszej biblioteki przyjdzie więcej czytelników wypożyczyć ciekawe książki na weekend.

Polecamy: