Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Brzechwy w Swarzędzu

„A niech to czykolada” - spotkanie z Pawłem Beręsewiczem

Dnia 14 listopada br. uczniowie kl. 4b wraz z nauczycielami bibliotekarzami uczestniczyli w spotkaniu autorskim z pisarzem Pawłem Beręsewiczem, które odbyło się w Bibliotece Publicznej w Swarzędzu.

Celem spotkania było poznanie twórczości poczytnego autora książek dla dzieci i młodzieży, a także nawiązanie osobistego kontaktu z autorem „Pocztu  psujów polskich”, cyklu opowiadań o perypetiach rodziny Ciumków i innych ciekawych pozycjach jak: „Noskawery”, „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek”, „Czy pisarzom burczy w brzuchu”, „Tajemnica człowieka z blizną”, A niech to czykolada”, „Czy wojna jest dla dziewczyn?”  i inne.

Przed spotkaniem cała klasa przeczytała lekturę Beręsewicza pt. „Noskawery”, zakupioną do biblioteki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, którą to nauczyciel bibliotekarz omówił na lekcji wychowawczej.

Z takim przygotowaniem udaliśmy się na spotkanie do czytelni Biblioteki Publicznej, podczas którego autor w ciekawy i dowcipny sposób opowiadał  o swoich książkach i odpowiadał  na pytania młodych czytelników. Aktywny udział zgromadzonych wynikał nie tylko z interesująco przeprowadzonego spotkania, ale dość dużej wiedzy uczniów o literaturze dziecięcej. Zgromadzonych uczniów interesowały także tajniki warsztatu pisarza, jak również fakty z życia prywatnego twórcy.

Po spotkaniu można było zakupić w atrakcyjnej cenie książki autora oraz uzyskać jego autograf na pamiątkę wydarzenia.